Asus DR-900 zaprezentowany – zdjęcia i filmik

Opublikowane: 2 marca 2010 | Aktualizacja: 3 lipca 2012 | Kategorie: E-czytniki

E-reader od ASUSA - DR-900Firma Asus, na targach CeBIT,  zaprezentowała swój nowy e-czytnik DR-900. Nie jest to więc, tak jak się spodziewaliśmy, DR-950.  Przyznam, że z pojawieniem się tego urządzenia wiązałem ogromne nadzieje. Miał to być czytnik, który jednocześnie oferowałby największe możliwości na rynku, a byłby przy tym relatywnie tani. Jak to wygląda w praktyce?

Na razie nie wiele wiemy, poza tym, że DR-900 ma oferować większość funkcji, które firma zapowiadała dla DR-950. Tak jak dowiedzieliśmy się wcześniej wraz z czytnikiem dostaniemy dostęp do sieci WiFi i 3G. Inne ciekawe parametry to między innymi dotykowy ekran 9′ w technologii Sipix, wyświetlający w rozdzielczości  1024 x 768 , 4GB pamięci, wejście na słuchawki 3.5mm, i obsługa formatów PDF, TXT, MP3 i ePUB.

Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny ani daty wprowadzenia czytnika na rynek. Odkąd ASUS zapowiedział wypuszczenie nowych e-readerów, rynek oczekuje, że będą to urządzenia tańsze niż te konkurencji. Pamiętajmy, że nadal oczekujemy na DR-570 – mniejszy bo 6′ czytnik z kolorowym ekranem OLED. Jak rozumiem ASUS ma zamiar wprowadzić także zapowiadany wcześniej DR-950.

Obserwując pierwsze opinie w sieci, można powiedzieć, że DR-900 się spodobał. Sam od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu czytnika, a to był mój faworyt. Czemu był? Bo martwi mnie jedna rzecz. Z oficjalnego zdjęcia, które macie okazję widzieć na górze, oraz z wcześniejszych fotek, które wyciekły z Brytyjskiego oddziału ASUSA (np. na tym zdjęciu) wygląda na to, że DR-900 ma błyszczący ekran (tzw.glossy lub glare).  Mam nadzieję, że jest to tylko foto-manipulacja mająca na celu uatrakcyjnienie wyglądu e-readera. Wstrzymuje się więc z opiniami i czekam na rynkowy debiut.

Jak wygląda DR-900? Zapraszam  do galerii na engadget i do obejrzenia krótkiego filmiku.

[viddler id=993ab21a&w=550&h=370]

No i właśnie. Czy aby nie za dużo się w tym ekranie odbija?


O autorze

Warning: Use of undefined constant description - assumed 'description' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/matekstys/eksiazki.az.pl/public_html/wp-content/themes/typoprintred/single.php on line 43
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.