Fallout – Powieść. Darmowy e-book w trzech formatach

Opublikowane: 7 lipca 2015 | Aktualizacja: 7 lipca 2015 | Kategorie: Darmowe, Ebooki

Odkryj postapokaliptyczny świat Fallout w formie darmowego ebooka w formatach na czytniki, smartfony i tablety.

AS-R – ukrywający się pod pseudonimem fan gry Fallout postanowił napisać powieść na bazie tej niezwykle popularnej gry i udostępnić ją zupełnie za darmo. Robił to sukcesywnie, publikując rozdział po rozdziale na swoim blogu. Dziś dzieło jest już ukończone i gotowe do pobrania w formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Tło fabularne powieści Fallout, podobnie jak gry, to scenariusz typu historia alternatywna, gdzie Stany Zjednoczone próbują opanować fuzję nuklearną, dzięki czemu mogłyby w mniejszym stopniu polegać na ropie naftowej. Nie dzieje się tak jednak aż do 2077, zaraz po tym jak konflikt o złoża ropy naftowej prowadzi do wojny między Stanami a Chinami, który kończy się użyciem bomb atomowych, przez co gra i powieść dzieją się w postapokaliptycznym świecie.

Autor o całym przedsięwzięciu pisze:

Powieść Fallout powstała na motywach kultowej gry z lat 90-tych. Utwór inspirowany, gdzie z własnej literackiej perspektywy podejmuję się przedstawienia znanej większości z Graczy fabuły, lecz od nowej i zaskakującej strony. Całość prowadzę w formie bloga (http://fallout-novel.blogspot.com/), na który wrzucałem do tej pory poszczególne rozdziały – teraz zaś jest już dostępna pełna wersja książki: format pdf, mobi i epub. Całość prowadzę anonimowo, pod pseudonimem. Nie roszczę sobie praw autorskich do dzieła jak również nie wiążę z nim żadnych korzyści finansowych.

Fallout Powieść – okładka
Prawa autorskie do cyklu Fallout i Fallout trademark: Interplay Productions, Irvine, California, USA. Bethesda Softworks LLC, a ZeniMax Media Company.


O autorze

Warning: Use of undefined constant description - assumed 'description' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/matekstys/eksiazki.az.pl/public_html/wp-content/themes/typoprintred/single.php on line 43
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.