Legimi i Virtualo łączą siły – czuć oddech zbliżającego się Amazona?

Opublikowane: 20 czerwca 2012 | Aktualizacja: 7 lipca 2012 | Kategorie: Ebookowy rynek, Informacje prasowe

Virtualo +LegimiDwie duże polskie firmy zajmujące się e-publikacjami -Virtualo i Legimi łączą siły; jak się wydaje – w odpowiednim czasie. Wygląda na to, że polski rynek czuje już pod stopami drżenie ziemi wywołane przez zbliżającego się doń amazonowego giganta.

Konsolidacja na tymże rynku to ruch bardzo pożądany w kontekście zbliżającej się konkurencji w postaci Amazonu, który jeszcze w tym roku ma zawitać w Polsce. Chociaż Legimi i Virtualo współpracowały już od jakiegoś czasu, to dziś ta współpraca zacieśnia się jeszcze bardziej. Dzięki temu niewątpliwie wzrośnie pozycja Virtualo.pl (Zaopatruje między innymi Empik i Gandalfa) , które obok Nexto.pl pozostaje głównym graczem na ebookowym rynku.

Wydaje się to bardzo dobry ruch – dla Virtualo gdyż Legimi to firma mocno już zakorzeniona na tym rynku, a jednocześnie o bardzo innowacyjnym podejściu do e-publishingu, a dla Legimi ze względu na pozycję Virtualo i możliwość dotarcia do większej liczy odbiorców.

O szczegółach współpracy w notce prasowej:

Rozpoczął się kolejny etap współpracy czołowych polskich firm działających w branży publikacji cyfrowych. Klienci księgarni Legimi.com mogą już zamawiać tysiące tytułów dostarczanych przez Virtualo, największego dystrybutora ebooków w Polsce. Współpraca jest obustronna, gdyż od kilku miesięcy Virtualo zabezpiecza pliki znakiem wodnym dostarczanym przez Legimi.

Legimi to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w branży e-książek w Polsce, oferuje klientom swojej księgarni m.in. usługę czytania w chmurze (obejmującą systemy operacyjne iOS, Android, Windows Phone oraz PC), funkcję text-to-speech, zaawansowany system statystyk czytelniczych, a także możliwość czytania w aplikacjach Legimi plików zamówionych w innych księgarniach.

Powiększenie liczby tytułów o kilka tysięcy, a przede wszystkim udostępnienie ich ze znakiem wodnym, bez uciążliwych zabezpieczeń DRM, jest niezwykle istotnym etapem w rozwoju naszej księgarni. Obecnie to standard, a Virtualo jest gwarantem jakości dla tego standardu, co jest ważne nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszych klientów – podkreśla Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. – Jak widać, konkurujące ze sobą firmy są w stanie działać wspólnie dla rozwoju całego rynku e-książek. To niezwykle budujące.

Virtualo jest liderem wśród hurtowych dostawców ebooków oraz audiobooków. Z ich usług korzystają takie księgarnie jak Empik.com, Merlin.pl, Gandalf.com.pl., C.H.Beck oraz wiele innych. Zdecydowana większość (ok. 80% całej oferty) ebooków zabezpieczona jest wygodnym dla klienta znakiem wodnym i dostępna w formatach EPUB, MOBI i PDF.

Rozszerzenie naszej sieci dystrybucyjnej o Legimi jest naturalną konsekwencją przyjętej strategii, zakładającej nawiązywanie współpracy ze stabilnymi podmiotami, gwarantującymi wysoką jakość współpracy – komentuje Robert Rybski, prezes Virtualo. – Jestem przekonany, że wspólne działania na rzecz rozwoju rynku, szczególnie będącego na tak wczesnym etapie rozwoju, są w stanie znacząco zwiększyć zainteresowanie e-książkami zarówno wydawców, jak i czytelników – dodaje.

Informacja nadesłana przez biuro prasowe Virtualo.pl

O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.