Czy papier przejdzie do lamusa?

Opublikowane: 19 grudnia 2009 | Aktualizacja: 12 lutego 2010 | Kategorie: E-czytniki

czytnik-magazynowNie tak dawno temu firma Bonnier, zaprezentowała wizję swojego nowego produktu. Nazywa sie on Mag+ i chociaż jest dopiero w fazie beta, już wzbudził spore zainteresowanie w sieci. Mag+ to urządzenie, dzięki któremu możliwe stanie się zastąpienie papierowych magazynów ich wersją elektroniczną. W związku z tym nasuwa się pytanie – czy papier jest nam jeszcze potrzebny?

Ci z Was, którzy uważnie śledzą to co dzieje się na eksiązkach, wiedzą na pewno, że mimo fascynacji ebookami, ciągle preferuję ich papierowe wersje. Świat jednak idzie do przodu i jeśli nie chcesz zostać w tyle – przygotuj się na cyfrową rewolucję ;). Pomimo mojego sceptycyzmu, to co zaprezentowała firma Bonnier, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Chodzi chyba przede wszystkim o zadziwiającą prostotę i lekki design bez zbędnych bajerów.  Zresztą sami zobaczcie na filmiku, promującym Mag+.

[vimeo]http://vimeo.com/8217311[/vimeo]

Jak myślicie. Czy przyjdzie taki czas gdy nie będziemy już  potrzebowali papieru aby czytać ? (właściwie chyba już tak jest ?)

O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.