Czytanie się zmienia, blog się zmienia

Opublikowane: 16 listopada 2012 | Aktualizacja: 16 listopada 2012 | Kategorie: Różności

Nowe Czytanie

Odkrywamy czytanie na nowo

Pamiętacie jak pisałem o zmianach czekających blog? Te zmiany stały się faktem już jakiś czas temu. Chciałbym Wam, Drodzy Czytelnicy, przedstawić coś zupełnie nowego – Nowe Czytanie.

Noweczytanie.pl to w chwili obecnej blog, a w założeniu magazyn o szeroko pojętej kulturze cyfrowego czytania. Powstał przeszło dwa miesiące temu, ale czekałem z poinformowaniem Was o nim do momentu aż uda mi się nadać temu całemu przedsięwzięciu jakąś konkretną formę.

Dlaczego nowy blog?

Głównym motywem powstania nowego miejsca była chęć stworzenia czegoś co miałoby przesłanki do stania się medium opiniotwórczym. Do tego potrzebne było stworzenie rozpoznawalnej marki. Do tego z kolei potrzebowałem przede wszystkim konkretnej nazwy, własnej domeny i nieco innej formy. Tutaj to by się nie udało, a nawet jeśli – to byłoby znacznie trudniejsze.

Nie chciałem przy tym rezygnować z tego bloga, z kilku powodów. Po pierwsze ma już swoje lata, sporo przydatnych – mam nadzieję – informacji i szkoda byłoby go tak po prostu skasować. Eksiazki.az.pl zatem zostaje. Od teraz znajdziecie tu głównie informacje dotyczące stricte e-książek – promocje, rabaty, nowości, a może nawet recenzje. Nie będzie za to newsów na temat czytników i tego co dzieje się na ebookowym rynku. Tego typu informacje znajdziecie już na Nowym Czytaniu.

Zapraszam Was zatem do naszego wspólnego, nowego miejsca w Sieci. Znajdziecie tam już kilka artykułów, między innymi świeżutko dodaną recenzję Kindle Paperwhite. Mam też kilka pomysłów na najbliższy czas, także stay tuned ! ;)

PS. Jeśli chciałbyś/ałabyś pisać na noweczytanie.pl lub masz jakąś propozycję współpracy czy też sugestie to pisz koniecznie na maila. Znajdziesz go tutaj.

 

O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.