Książkowo-ebookowe bundle się sprawdzają? Będzie ich więcej

Opublikowane: 21 listopada 2012 | Aktualizacja: 30 listopada 2012 | Kategorie: Ebookowy rynek

Umberto Eco - okładka ebooka

Czy bundle staną się popularne?

Pisałem swego czasu o bundlach wprowadzonych przez Empik i Virtualo. Wygląda na to, że idea przyjęła się całkiem dobrze i sprzedawane w tej formie mają być kolejne tytuły

Pomysł, aby do zakupionej książki papierowej dodawać kod na jej cyfrową wersję nie jest nowy. Próbowano już to robić między innymi w Stanach Zjednoczonych. Na naszym krajowym podwórku pionierem tego rozwiązania był tandem Empik-Virtualo, który w czerwcu bieżącego roku wprowadził do sprzedaży tzw. bundle, czyli pakiety książki papierowej i ebooka.

Do tego projektu udało się namówić ważnych graczy na polskim rynku wydawniczym taki jak: Świat Książki, Wydawnictwo Literackie, Zysk i Ska, Nasza Księgarnia, Wielka Litera i Buchmann. Ilość dostępnych tytułów nie była oszołamiająca, ale jak zapowiada Virtualo – liczba ta będzie się systematycznie powiększać.

Sam nie miałem okazji takiego pakietu nabyć, ale wydaje się to być całkiem niezłą promocją dla ebooków. Ktoś kto kupuje książkę, dostaje kod na jej wersję cyfrową i jeśli nie miał z taką wcześniej do czynienia to z pewnością będzie chciał ten format sprawdzić. Tutaj oczywiście przydałby się jakiś porządny e-czytnik, tak żeby takiego delikwenta od razu do tej formy czytania nie zrazić.

Ktoś miał okazję zakupienia bundli w Empiku?


O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.