Taniej już nie będzie. Sześć opowiadań od RW2010 zupełnie za darmo

Opublikowane: 11 października 2012 | Aktualizacja: 11 października 2012 | Kategorie: Darmowe, Ebooki

Darmowe ebooki od oficyny RW2010 + kindle na tle książek

Sześć opowiadań do pobrania od RW2010

W tym tygodniu rozpieszcza nas RW2010. Nowymi, darmowymi ebookami wydanymi na tej platformie self-publishingowej, możemy wypełnić nasze czytniki tak aby mieć coś do czytania prawie każdego dnia.

Oto lista sześciu premierowych opowiadań autorów „self-publisherów”, które pobierzemy zupełnie za darmo (wymagana jest rejestracja). Liczą one od 16 do 40 stron, a dostępne są w trzech różnych formatach .pdf, .mobi, .epub („Myśli” tylko w .pdf).

Szklany Las”, Tomasz Semik

Szklany las okładka e-książki „Szklany Las” to historia o człowieku, który stanął nad krawędzią. Czasem los przyciąga nas do krawędzi. Wbrew najbardziej zdeterminowanym wysiłkom. Czasem, stojąc nad tą krawędzią, sprowadzamy tam innych. Nad krawędzią wiele się rozstrzyga. Wiele spraw weryfikuje. Ale niewiele poddaje się kontroli. I bardzo rzadko wschodzi tam słońce.

Nikt z nas nie chce zbliżyć się do krawędzi, nikomu też nie spieszy się do Szklanego Lasu. Jednak prawa życia są obliczone. Części z nas jest to pisane.

To historia o człowieku, który stanął nad krawędzią i na dnie przepaści ujrzał Szklany Las.

„Krzesło”, Piotr Mrok

Krzesło okładka e-książki„Wszystkiemu winna jest koleżanka Zuzanna. To ona mnie podpuściła. Mroku napisz jakieś BIZARRO, bo ty masz szalone pomysły. Może i mam, ale niekiedy warto zostawić pewne myśli w głowie, by nie kiełkowały.

Niech sąsiedzi nadal tkwią w błogiej nieświadomości, ze ten gość za ścianą jest normalny. No ale, Zuza, jak to Zuza, uparła się i koniec. No to napisałem „Krzesło”, opowiadanie zrodzone z obłędu. Jak mnie ubiorą w kaftan to będzie jej wina.”

 

 

„Syberyjski Blues”, Marcin Rusnak

Syberyjski Blues okładka e-książki Syberia to białe piekło. Jeśli nie zabije cię lodowaty chłód, zrobią to kule amerykańskich najemników, rosyjskich maruderów albo kazachskich rabusiów. W takiej scenerii pojawia się Henry Fox, brytyjski programista, który nie ma pojęcia o prawdziwej naturze tego miejsca, ma natomiast dość ikry, by podążać za marzeniem, które inni nazwali by mrzonką…

Czy mu się powiedzie? Czy w cynicznym holenderskim najemniku odnajdzie sprzymierzeńca czy wroga? Dokąd zaprowadzi go podróż przez białe piekło? W 2010 roku opowiadanie „Syberyjski blues” zajęło II miejsce w konkursie literackim Autostopem przez piekło.

 

„Myśli”, Grażyna Zawadzka

Myśli okładka e-książki„Myśli” to zbiór krótkich tekstów, przemyśleń, nawiązujących do świata uczuć i emocji. Autorka stara się oddać słowami to co odbywa się w świecie rzeczywistym w ciszy. Maluje słowami najgłębsze uczucia. Wchodzi w sferę emocjonalną, o której rzadko się pisze.

PRAGNIENIE I SPEŁNIENIE Myśl daje pragnienie, widok obietnicę, a dotyk spełnienie… Czy to możliwe? Jeśli nie, to jaki sens ma istnienie? Czy ktoś wie? DŁONIE Dłoń, samotna dłoń, szukająca snu… Czy samotny ptak już nigdy nie pofrunie w dal?

 

„Piteruchowe czary mary”, Katarzyna Ledwoń

Pietruchowe czary mary okładka e-książki

Jak się pozbyć niekochanego męża, i to tak, żeby nikt łącznie z policją nas nie podejrzewał? W małej mieścinie gdzie każdy każdemu patrzy na ręce nie jest to proste, ale nie nieprawdopodobne. W każdym razie tak się wydaje…

„…Braki w odzieniu nie wynikały bynajmniej z mojej abnegacji, lecz z niedostatków gabarytowych tego durnego mebla, który nie reagował na groźby, prośby i apele i nie dawał się rozepchać. Dwadzieścia osiem metrów kwadratowych powierzchni użytkowej też nie jest z gumy i oprócz szafy musi pomieścić jeszcze łazienkę i kuchnię, a raczej łazieneczkę z wucecikiem i kucheneczkę – wszystko w wersji mikro.”

 

„Obłąkana”, Martyna Goszczycka

Obłąkana okładka e-książkiBeatrice, mieszkanka Zaświata, to jedna z czterech Nimf – bogini wody. Jej zafascynowanie Derekiem, którego wraz z siostrami określają mianem Stwórcy i ojca, nie spotyka się z przychylnym nastawieniem pozostałych Nimf. Czy Beatrice zdaje sobie sprawę, że uwielbiany Derek wykorzystuje ją? Co się stanie gdy do nietypowej rodziny dołączy kolejna, piąta, bogini, która nie ma prawa istnieć…?

„Obłąkana” jest prequelem debiutanckiej książki młodej autorki. „Odrodzenie” to mroczna powieść fantasy, pełna przemocy, śmierci, walki, ale także kipiących emocji, rodzących się uczuć.

 

Zachęcam do komentowania i podzielenia się refleksjami, zwłaszcza po przeczytaniu, którejś z powyższych pozycji.

 


O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.