Zarabianie na ebookach cz.2

Opublikowane: 20 grudnia 2009 | Aktualizacja: 13 lutego 2010 | Kategorie: Zarabianie na ebookach

Zarabianie na ebookach w praktyceW poprzednim poście przedstawiłem dwa największe programy partnerskie, które pozwalają zarobić na polecaniu ebooków – Złote Myśli i Nextore. Są to programy,w których aktywnie działam i które bez zastanowienia mogę polecić. Nie znaczy to jednak, że są to jedyne pp, które działają w naszej rodzimej sieci. Tym razem opiszę, kilka innych programów. Z niektórymi z nich miałem okazję współpracować, z innymi nie miałem do czynienia w ogóle. Pewne jest jedno – w każdym z nich  da się zarobić.

Na początku, chcę zaznaczyć, że nie czerpie żadnych korzyści z programów partnerskich, które polecam w tym poście. Jest to moja próba naświetlenia możliwości zarabiania na polecaniu ebooków, zupełnie nie zaangażowana komercyjnie. Po prostu mam nadzieję, że się przyda.

ESCAPEMAGAZINE (LINK)

Escapemagazine

Każdy kto interesuje się rynkiem ebooków w Polsce, z pewnością zna Escapemagazine. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że ten pp stawiał pierwsze kroki wtedy kiedy jeszcze nie było u nas tego rodzaju programów. Czyli PP z tradycjami. To duży plus. Co jeszcze można powiedzieć? Wydawnictwo specjalizuje się w dosyć specyficznych publikacjach. Są to najczęściej eksiążki traktujące bardzo konkretnie na dany temat. A i te tematy są nadzwyczaj ciekawe. Możemy np. kupić ebooka, który przeprowadzi nas krok po kroku przez przygotowanie dziecka do Pierwszej Komunii Świętej, powie nam gdzie znaleźć prawdziwki, lub jak zrobić odlew gipsowy. Ma to jedną dużą zaletę. Możemy promując takie ebooki, celować w jedną konkretną niszę, co jest najczęściej bardzo skutecznym rozwiązaniem. Program udostępnia możliwość założenia własnego sklepu.

Konkrety

 • Prowizja od sprzedanego ebooka – 30%
 • Wieczna prowizja – TAK ( cookie ważne 2 lata)
 • Drugi poziom – TAK (15% od zarobku partnerów, których poleciłeś)
 • Minimalna wypłata – 100 PLN

KLUB ZIXO (LINK)

Klub ZixoW przeciwieństwie do EscapeMagazine jest to bardzo młody program. Miałem okazję testować i przyznam, że zostałem mile zaskoczony. Jest kilka innowacji w porównaniu do innych pp, między innymi możliwość ustalania cen za ebooki. A właśnie, nie wspomniałem, że Zixo daje nam własny sklep, a właściwie możemy ich założyć tyle ile chcemy. Dodatkowo dostajemy bonus na start. Jak widać przystąpienie do Klubu Zixo ma sporo plusów. Niemniej jednak, w związku z tym, że o ile się nie mylę powstał on po marketingowym sukcesie Nexto, toteż nie jest on tak popularny jak starszy konkurent. Niemniej jednak nie przeszkadza to w promowaniu ich publikacji (między innymi magazynów), które stoją na wysokim poziomie. W programie zdobywamy punkty, które są później przeliczane na złotówki.

Konkrety

 • Prowizja od sprzedanego ebooka – do 20%
 • Wieczna prowizja – TAK ( do 10%)
 • Drugi poziom – TAK (do 10% od zarobku partnerów, których poleciłeś)
 • Minimalna wypłata – 50pkt (50 zł)

BEZ KARTEK (LINK)

Bez Kartek - program partnerskiPrzyznam, że ten pp poznałem nie dawno. Stąd też moja wiedza o nim nie pozwala mi napisać jakiegoś sensownego, długiego tekstu. Nie zmienia to jednak faktu, że już na pierwszy rzut oka zobaczyć można, że ebooki na Bez Kartek są unikalne, zupełnie inne niż te, które spotkać możemy na ZM na przykład. To może być największa zaleta tego programu. Prowizja nie jest imponująco, bo jest to tylko 10%, a i sklepu raczej założyć też nie można. Nie znalazłem też żadnej informacji dotyczącej II poziomu i prowizji wieczystej. Może źle szukam? Dosyć lania wody. Po więcej odsyłam na ich stronę.

Konkrety

 • Prowizja od sprzedanego ebooka – 10%
 • Wieczna prowizja – brak danych
 • Drugi poziom – brak danych
 • Minimalna wypłata – 50 zł

DOBRY EBOOK (LINK)

Drużyna EbookaDobry Ebook to kolejny z programów, który jest dla mnie nowy. Nie dlatego, że istnieje od nie dawna, ale dlatego, że dopiero co miałem okazję się z nim zapoznać. Ebooki, które możemy polecać w tym pp to przede wszystkim poradniki. Jest kilka ciekawych pozycji pomagających w konkretnych sytuacjach, chociażby prawnych. Stąd też wydaje mi się, że jeżeli trafimy z tymi publikacjami do odpowiedniego klienta, to uda nam się całkiem dobrze zarobić. Prowizje całkiem racjonalne i bonus w postaci 30 zł na start to plusy tego programu. Minusem jest na pewno brak możliwości budowania drużyny partnerów.

Konkrety

 • Prowizja od sprzedanego ebooka –40% (25% p. bezpośrednia + 15% wieczna)
 • Wieczna prowizja – 15%
 • Drugi poziom – brak
 • Minimalna wypłata – 100 zł

PODSUMOWANIE

Na tym chyba można zakończyć listę programów partnerskich, które polecałbym jako źródło budowania swojego dochodu pasywnego, dzięki ebookom. Niemniej jednak, mogłem jakiś wartościowy program pominąć. Stąd też moja prośba do Was, abyście zostawili w komentarzach informację o pp, które według Was są warte polecenia, a których nie ma na tej liście. Dzięki z góry.

MAŁY UPDATE : Już po stworzeniu tego zestawienia natrafiłem na dosyć ciekawy program partnerski wydawnictwa Best Class. Sam pp wygląda interesująco – trzy poziomy, do 50% prowizji, konsultacje na skypie itp. Problem w tym, że wydawnictwo sprawia wrażenie jakby było w dopiero w fazie powstawania. Wnioskuję po ilości ebooków w ofercie, która jest dosyć mocno ograniczona. Jak wiadomo jest to jednak kluczowy aspekt, przemawiający za wyborem danego pp. Nie znaczy to wcale, że nie da się i tu zarobić :)


O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.