Zarabiaj na ebookach !

Opublikowane: 26 listopada 2009 | Aktualizacja: 5 października 2012 | Kategorie: Zarabianie na ebookach

Zarabianie na ebookach w praktyce

Czy myślałeś/aś kiedyś o zarabianiu na ebookach? To jest właśnie kolejna zaleta e-książek – można na ich sprzedaży  zarobić. A co lepsze, wcale nie trzeba być ich autorem. Wystarczy polecać ebooki, które ktoś napisał. To bardzo  skuteczny sposób zarabiania przez internet. Nie ma oczywiście nic za darmo. Trzeba będzie poświęcić trochę czasu i sporo intelektualnego wysiłku, ale uwierzcie mi – warto !

Swoją przygodę z ebookami zaczynałem z wydawnictwem Złote Myśli. Swego czasu miałem dwie czy trzy strony internetowe, których prowadzenie sprawiało mi ogromną przyjemność. Wtedy właśnie zacząłem się zastanawiać jak sprawić aby poprzez robienie tego co lubię, zarobić jakieś konkretne pieniądze.

Był to czas, kiedy nasz rynek ebooków dopiero raczkował. Mimo to,  jżź wtedy wydawnictwa takie jak Escapemagazin czy ZM miały program partnerski, który pozwalał partnerom czerpać korzyści z polecania e-książek, np. swoim znajomym.

I co w tym wszystkim jest najfajniejsze to prowizje – naprawdę wysokie prowizje. Właściwie nieosiągalne w przypadku polecania fizycznych produktów, np książek. To co można zarobić to nawet do 40 % od sprzedanego ebooka ! Tyle właśnie pozwalają swoim partnerom zarobić niektóre programy partnerskie.

Jak to działa?

Ci z Was, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z programami partnerskimi, zastanawiają się pewnie jak to działa. Sprawa jest banalnie prosta. Rejestrujesz się w programie, dostajesz swój identyfikator, którego później używasz w swoich linkach partnerskich. Każdy kto wejdzie przez twojego linka i zakupi jakiegoś ebooka generuje Ci automatycznie prowizję. Jeśli prowizja wynosi 40 % (25% prowizji bezpośredniej i 15% wiecznej) to od każdego sprzedanego ebooka o wartości powiedzmy 20 zł otrzymujesz aż 8 zł ! Czy nie wygląda to zachęcająco? A na tym nie koniec. Najczęściej bowiem programy partnerskie mają kolejne poziomy. Możesz np zarabiać na sprzedanych ebookach przez kogoś, komu poleciłeś przystąpienie do tego PP.

Zanim przystąpisz

Nie będę ukrywał, że w tym poście znajdują się moje linki partnerskie, więc jest to poniekąd pewna forma promocji. Zapewniam jednak, że w przygotowaniu tego zestawienia moim głównym celem był obiektywizm. I żeby nie było, że zachwalam i polecam powiem tak : nie przystępuj do programu partnerskiego, nie rób tego. Czeka Cię albo ciężka praca, a może też zawód. Nie pchaj się w to jeśli myślisz, że będzie łatwo; nie wchodź, jeśli liczysz na szybkie zyski. To biznes dla ludzi zdecydowanych, konsekwentnych, którzy potrafią wyznaczać sobie cele i je realizować.

Wygrywają tu Ci, którzy potrafią każdego dnia poświęcić swój czas aby iść do przodu. Jeżeli jesteś jednym z nich, lub chcesz się takim stać – czytaj dalej.

Przyjrzyjmy się teraz najpopularniejszym programom partnerskim, dzięki którym można zarabiać na polecaniu ebooków.

ZŁOTE MYŚLI

ZM logo

PP wydawnictwa Złote Myśli

Program partnerski ZM jest prawdopodobnie najbardziej popularny na naszym rynku e-książek. Zarabione przez partnerów sumy, łącznie można liczyć  w milionach. Najlepsi zarabiają po 5 tys Złotych miesięcznie. Jest kilku partnerów, którzy regularnie zarabiają ponad 1000 PLN. Są to zatem na prawdę poważne sumy. Przy odpowiedniej dozie aktywności, samozaparcia i nastawienia na sukces , można stworzyć sobie pasywny dochód, który w zupełności pozwoli nam przestać pracować na etacie. O plusach takiego życia chyba nie muszę nikogo przekonywać.

Oto co o swoim programie mówią właściciele:

Złoty Program nie jest dla wszystkich, mimo że teoretycznie każdy może do niego przystąpić.

Ci, którzy oczekują dużych pieniędzy za nic, nie mają tu czego szukać. Będziesz to słyszeć jeszcze wiele razy. Złoty Program jest z założenia poważnym biznesem i – szczególnie na początku – będzie wymagał od Ciebie istotnego wkładu czasu i pracy (i / lub pieniędzy, jeśli możesz i zechcesz je zainwestować w promocję e-booków).

Konkrety

  • Prowizja od sprzedanego ebooka – 40%
  • Wieczna prowizja – TAK
  • Drugi poziomTAK (10 d0 20% od zarobku partnerów, których poleciłeś)
  • Minimalna wypłata – 50 PLN pierwsze wypłata, 200 PLN następne.
Dowiedz się więcej o PP Złotych Myśli +

NEXTO.PL

Nextore.pl - program partnerski Nexto.pl

Nextore.pl – program partnerski Nexto.pl

Korzenie tego pp sięgają daleko, bo aż do czasów Netpress – czyli jednego z pierwszych polskich ' kiosków ' internetowych. Sam nextranet to jednak stosunkowo młody program partnerski sieci Nexto.pl, który szturmem wziął polski internet. Świetna akcja marketingowa w postaci serwisu otwieramy.pl, zapewniła wydawnictwu masę partnerów, już na starcie. Mało tego, Ci partnerzy zajęli się zdobywaniem swoich partnerów, bo na tym głównie skupiało się działanie tego pp na samym początku. Tym samym, w krótkim czasie Nexto.pl wdarło się do czołówki pp zajmującej się sprzedażą publikacji elektronicznych w naszej rodzimej sieci.

To co odróżnia samo Nexto.pl od Złotych Myśli to obecność w jego ofercie elektronicznych wydań gazet, magazynów i czasopism. Sam zaś program partnerski, ma jedną ale sporą przewagę nad ZM,  a  jest nią możliwość otworzenia własnego sklepu partnerskiego. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do plusów tego rozwiązania. Sklep taki można dowolnie edytować, zmieniać ofertę, wygląd, treści, tak aby był on unikalny i dopasowany do konkretnego klienta. Możemy np. założyć sklep w którym będziemy sprzedawać same ebooki do nauki języka angielskiego, albo 'kiosk' tylko i wyłącznie z gazetami i magazynami.

Możliwości jest bez liku. Wystarczy trochę czasu i zaangażowania a możemy stworzyć sobie fajne źródło dochodu. Do tej pory w sieci założono ponad 13 tys. sklepów !

Tak może wyglądać sklep w nexto  – ekiosk24.nextore.pl (założyłem go około rok temu).

Konkrety

  • Prowizja od sprzedanego ebooka – od 7,5 do 20 % ( w zależności od produktu).
  • Wieczna prowizja – od 2,5 do 10 % ( w zależności od produktu).
  • Drugi poziom – 10% od zarobków twoich partnerów.
  • Minimalna wypłata – 50PLN
Dowiedz się więcej o PP NEXTO +

To tylko dwa programy partnerskie, które pozwalają zarabiać na polecaniu ebooków. I chociaż są to najwięksi gracze na naszym rynku, innych także nie można pominąć. Aby zapoznać się z ofertą innych pp, przeczytaj dalszą część tego postu –  Zarabianie na ebookach cz.2

Oprócz wiedzy na temat tego w jakich programach partnerskich zarabiać, przydałoby się wiedzieć jak to robić. Z pomocą przychodzi darmowy raport, który serdecznie polecam.

PS. Żeby zarabiać w PP nie trzeba prowadzić własnej działalności. Wszystko odbywa się łatwo i przyjemnie na mocy umowy partnerskiej.


O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.