Legimi oferuje czytanie bez limitu za 19 zł miesięcznie

Opublikowane: 14 listopada 2012 | Kategorie: Ebookowy rynek

Nowa aplikacja Legimi

Nowa aplikacja Legimi

Na wczorajszej konferencji prasowej e-księgarnia Legimi zaprezentowała swój nowy pomysł na ebooki – abonament. Za 19 zł miesięcznie będziemy mogli czytać dowolną ilość e-książek z ponad 5 tyś. dostępnych w ofercie.

Pomysł polega na udostępnieniu czytelnikowi większej części bazy ebooków z oferty Legimi (tylko beletrystyka) za niewielką, miesięczną opłatą. W chwili obecnej liczba książek zbliża się do 6 tyś. tytułów, a abonent będzie miał oczywiście prawo czytać także te, które dodane zostaną w przyszłości.

Na razie z oferty mogą skorzystać tylko posiadacze iPadów. Do końca roku Legimi zamierza stworzyć aplikację dla iPhonów, a następnie dla urządzeń działających na systemach Android i Windows Phone. Posiadacze e-czytników nadal będą mogli kupować i pobierać pojedyncze pozycje.

Ceny abonamentów kształtują się następująco:

Wysokość abonamentów usługi Czytaj bez limitu

Nowa usługa, nazwana “Czytaj bez limitu” to – jak twierdzą jej twórcy – pierwsza na świecie tego typu usługa dotycząca ebooków. Podobne próby były co prawda już podejmowane i raczej nie skończyły się powodzeniem, ale tym razem pomysł Legimi wydaje się być dobrze przemyślany i dopracowany w każdym szczególe.

To na pewno świetna sprawa dla osób, które czytają dużo. W tym modelu to takie osoby będą niejako sponsorowane przez tych, którzy czytają znacznie mniej.

Darmowa aplikacja Legimi jest już dostępna w Appstore. Dla tych, którzy nie posiadają iPadów, Legimi przygotowało 20% zniżki na ebooki dostarczane przez Virtualo. Niektóre pozycje są przecenione także o 40 a nawet 50%.

Więcej na nowej stronie Legimi.

O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.