Nexto tnie VAT. Ebooki tańsze o 23%

Opublikowane: 22 października 2012 | Aktualizacja: 22 października 2012 | Kategorie: Ebooki, Ebookowy rynek, Promocje

Nexto banner

Nexto znów obniża ceny

Ofensywy Nexto ciąg dalszy. Koniec promocji “Bestsellery za 9,90zł” to jednocześnie początek nowej akcji tej e-księgarni. W jej ramach każdy kto posiada konto lub zarejestruje się, będzie mógł kupować ebooki bez podatku VAT, czyli o 23% taniej.

Jak wiemy VAT na e-książki wynosi obecnie 23%, przy czym na książki papierowe jest to zaledwie 5%. Wszystko dlatego, że ebook w myśli rodzimego prawa podatkowego jest usługą, a nie towarem. O tym, że zmiana tej sytuacji to jednak odległa perspektywa pisałem już tutaj.

Batalia o zmianę stawki rozgrywana jest już od dawna i na wiele sposobów. Apele, petycje, spotkania, oficjalne pisma – na razie żadna z tych rzeczy nie daje spodziewanych rezultatów. Inaczej w tej ‘wojnie’ chce walczyć Nexto.

Nexto.pl, jako pionier na polskim rynku, musi wprowadzać odważne zmiany, by e-książki, audiobooki i e-prasa cieszyły się taką samą popularnością co ich papierowe odpowiedniki. Jedną z bolączek przesiadki na e-wydania wg. klientów jest cena, która mogłaby być niższa gdyby nie wysoki VAT. Klienci chcą e-czytać niemniej jednak cena jest wyznacznikiem tego, czy będą kupować, czy pobierać publikacje ze źródeł, które omijają wydawcę i autora. By sprostać oczekiwaniom klientów, pomóc wydawcom i  przypomnieć się Ministerstwu Finansów, że wysokość VAT powinna zostać zrównana do tego samego poziomu jaki posiadają papierowe publikacje, Nexto wprowadza – do odwołania – specjalną promocję „Taniej o VAT”.  Na każdego z klientów, którzy posiadają lub zarejestrują nowe konto, będzie czekał rabat na wszystkie ebooki, audiobooki i e-prasę.

Trzeba przyznać, że sama akcja i wykonanie godne pochwały. Niepokoi natomiast fakt, że Nexto koszty tejże akcji każe płacić swoim partnerom, których prowizje w jej ramach są nawet sześciokrotnie niższe niż normalnie. Nie zmienia to faktu, że dla potencjalnych klientów wiadomość to świetna.

Aby skorzystać z promocji musisz posiadać konto w Nexto. Jeśli go nie masz, może się zarejestrować tutaj.

Czas trwania: do odwołania

PS. Tak, tu znajdują się moje linki partnerskie mimo tej głodowej prowizji. Dzięki mimo wszystko ;)

O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.