Rabaty, gratisy, ciekawi ludzie i ebooki – 16. Targi Książki w Krakowie już jutro

Opublikowane: 24 października 2012 | Aktualizacja: 24 października 2012 | Kategorie: Ebookowy rynek, Informacje prasowe

Targi Książki Kraków banner

Będzie się działo

Gdybym mógł tam być, to byłbym na pewno. Po raz pierwszy na Targach Książki „zapach” ebooków będzie się unosił w powietrzu tak intensywnie. eLib, Arta-Tech, Virtualo, Legimi, BezKartek, Woblink – to tylko niektóre firmy kojarzone z rynkiem e-publikacji, które od czwartku do niedzieli będą w Krakowie.

Będzie co najmniej ciekawie – tego możemy być pewni. Targi to nie tylko stoiska z książkami, ale przede wszystkim spotkania z ludźmi, seminaria, warsztaty. W tym roku swoją obecność mocno zaakcentują między innymi Virtualo i Legimi. Kliknij po opis tego co będzie można zobaczyć w Salonie Nowych Mediów.

Poza osobami na co dzień zajmującymi się e-publikacjami w księgarniach i wydawnictwach, będzie można spotkać ludzi, którzy o e-książkach piszą. Będą tam między innymi Mori z eKsiazki.org, Krzysiek z eKundelek.pl i Robert ze swiatczytnikow.pl.

Warto zajrzeć na strony Targów i zapoznać się z pełnym programem dedykowanym Nowym Mediom.

Oto co o swoim Ebook Fun Zone mówi Virtualo:

Ebook Fun Zone by Virtualo

Ebook Fun Zone to niepowtarzalne miejsce, w którym będzie można porozmawiać o czytnikach, przetestować ebooki, spotkać się z ekspertami oraz wziąć udział w licznych grach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Z myślą o aktualnych i przyszłych e-czytelnikach stworzyliśmy ciekawy program edukacyjno – rozrywkowy. Odwiedzający nas 25- 28 października goście będą mogli każdego dnia targów zagrać o najnowszy model czytnika Pocketbook. Na fanów ebooków czekają również kody rabatowe do księgarni Virtualo.pl – zdradza Małgorzata Błaszczyk z firmy Virtualo, współorganizator eventu.

W puli nagród znajdą się między innymi najlepsze tytuły pochodzące z wydawnictw: Czarna Owca, Rebis, Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Czarne, G+J oraz Biblioteka Akustyczna. Wydawnictwa te są współtwórcami strefy dedykowanej ebookom i audiobookom na  tegorocznych Targach Książki.

W Ebook Fun Zone odbędą się również warsztaty na temat poprawnego składania ebooków, co zainteresuje z pewnością Wydawców oraz Self-publisherów. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jak przygotować swoje internetowe publikacje. Wystąpienie zapowiedział również  znany w branży bloger portalu Świat Czytników – Robert Drózd.

W trakcie Targów Książki będzie miał miejsce jeszcze jeden nowatorski projekt, na który zdecydowało się wydawnictwo Nasza Księgarnia. Idąc z duchem czasu wydawnictwo będzie wręczać swoim Klientom gratisy w formie kodów na bezpłatne ebooki. Uczestnicy zabaw w Ebook Fun Zone będą mogli wypełnić również ankietę znajdującą się na  stoisku Virtualo oceniającą obecny rynek ebooków w Polsce oraz dostępną ofertę.

Legimi

Dorzucam jeszcze zaproszenie od Legimi na jutrzejsze seminarium pt. „Nowe modele sprzedaży e-książek. Teraz się zacznie”. Może być ciekawie.

Zaproszenie Legimi

PS. Jutro wrzucę większy wpis odnośnie promocji w e-księgarniach, których w związku z Targami będzie na prawdę sporo. Stay tuned !

 


O autorze
Cześć! Z tej strony Mateusz. Piszę tu o połączeniu dwóch niezwykle interesujących dziedzin, czyli technologii i czytelnictwie, które w niezwykły sposób integrują się w „nowym czytaniu”. Moje teksty znajdziesz także na noweczytanie.pl, a mnie na twitterze. Więcej o blogu dowiesz się tutaj.